In a box of Toasted O’s cereal, there are 15.4 ounces of cereal. If each box cost $3.59, what is the cost per ounce? Round to the nearest pe

Question

In a box of Toasted O’s cereal, there are 15.4 ounces of cereal. If each box cost $3.59, what is the cost per ounce? Round to the nearest penny. 1 point\

in progress 0
RuslanHeatt 3 years 2021-08-21T21:14:32+00:00 2 Answers 0 views 0

Answers ( )

    0
    2021-08-21T21:15:34+00:00

    Answer:

    4.30

    Step-by-step explanation:

    0
    2021-08-21T21:16:30+00:00

    Answer:

    ¢23

    Step-by-step explanation:

    3.59 divided by 15.4

Leave an answer

Browse

Giải phương trình 1 ẩn: x + 2 - 2(x + 1) = -x . Hỏi x = ? ( )