In a box of Toasted O’s cereal, there are 15.4 ounces of cereal. If each box cost $3.59, what is the cost per ounce? Round to the nearest penny. 1 point\
In a box of Toasted O’s cereal, there are 15.4 ounces of cereal. If each box cost $3.59, what is the cost per ounce? Round to the nearest penny. 1 point\
Answer:
4.30
Step-by-step explanation:
Answer:
¢23
Step-by-step explanation:
3.59 divided by 15.4