Anthony bought 3 chicken wings for $3.00. What’s the unit cost of one wing?

Question

Anthony bought 3 chicken wings for $3.00. What’s the unit cost of one wing?

in progress 0
Farah 6 months 2021-08-31T06:33:28+00:00 2 Answers 4 views 0

Answers ( )

    0
    2021-08-31T06:34:42+00:00

    Answer:

    im pretty sure it $1

    Step-by-step explanation:

    i might be wrong

    0
    2021-08-31T06:35:04+00:00

    Answer; $1
    Explanation 3 divided by 3

Leave an answer

Browse

Giải phương trình 1 ẩn: x + 2 - 2(x + 1) = -x . Hỏi x = ? ( )