A mom buys her kids 3 cartons of milk for $1.25 each and 6 donuts. The total cost was $6.90. Write an equation to determine the cost of a do

Question

A mom buys her kids 3 cartons of milk for $1.25 each and 6 donuts. The total cost was $6.90. Write an equation to determine the cost of a donut

in progress 0
MichaelMet 1 week 2021-07-20T10:55:59+00:00 1 Answers 4 views 0

Answers ( )

    0
    2021-07-20T10:57:14+00:00

    Answer:

    es 14.15 es la respuesta

Leave an answer

Browse

Giải phương trình 1 ẩn: x + 2 - 2(x + 1) = -x . Hỏi x = ? ( )