Share
A bake sale sells cupcakes for $.75 and brownies for $.50 Billy spends $10 at the sale using C for cupcakes and beef or brownies write a lin
Question
A bake sale sells cupcakes for $.75 and brownies for $.50 Billy spends $10 at the sale using C for cupcakes and beef or brownies write a linear equation for the amount spent by Billy for cookies and brownies
in progress
0
Mathematics
4 years
2021-08-18T22:12:21+00:00
2021-08-18T22:12:21+00:00 1 Answers
6 views
0
Answers ( )
Answer:
Stuck on it
Step-by-step explanation: