A 5-pack of batteries costs $2.70. What is the unit price? per battery

Question

A 5-pack of batteries costs $2.70. What is the unit price?
per battery

in progress 0
Lệ Thu 4 years 2021-07-27T23:34:50+00:00 2 Answers 9 views 0

Answers ( )

    0
    2021-07-27T23:36:08+00:00

    Answer:

    $0.54

    Step-by-step explanation:

    that’s the unit price per battery

    0
    2021-07-27T23:36:28+00:00

    Answer:

    $0.54

    Step-by-step explanation:

Leave an answer

Browse

Giải phương trình 1 ẩn: x + 2 - 2(x + 1) = -x . Hỏi x = ? ( )