Share
A 5-pack of batteries costs $2.70. What is the unit price? per battery
Question
A 5-pack of batteries costs $2.70. What is the unit price?
per battery
in progress
0
Mathematics
4 years
2021-07-27T23:34:50+00:00
2021-07-27T23:34:50+00:00 2 Answers
9 views
0
Answers ( )
Answer:
$0.54
Step-by-step explanation:
that’s the unit price per battery
Answer:
$0.54
Step-by-step explanation: