10. April can buy a package of 10 folders for $1.20 or a package of 8 folders for $1.12. What is the unit price, per folder,

Question

10. April can buy a package of 10 folders
for $1.20 or a package of 8 folders for
$1.12. What is the unit price, per folder,
in each package?

in progress 0
Thạch Thảo 5 months 2021-09-02T21:05:15+00:00 1 Answers 0 views 0

Answers ( )

    0
    2021-09-02T21:07:01+00:00

    Answer:

    in the 10 pack the price per folder is $0.12 and the 8 pack is $0.14

    Step-by-step explanation:

Leave an answer

Browse

Giải phương trình 1 ẩn: x + 2 - 2(x + 1) = -x . Hỏi x = ? ( )