Answer: $0.29 per ounce of jelly Step-by-step explanation: Because you have to divide $4.68 by 16. Which is $0.2925. And to round $0.2925 you have to keep it the same and not round up because 2 is not big enough to round this number. So the answer is $0.29. Log in to Reply
Answer: .29 per ounce Step-by-step explanation: divided the cost by the amount 4.68/16 Log in to Reply
Answer:
$0.29 per ounce of jelly
Step-by-step explanation:
Because you have to divide $4.68 by 16.
Which is $0.2925.
And to round $0.2925 you have to keep it the same and not round up because 2 is not big enough to round this number.
So the answer is $0.29.
Answer:
.29 per ounce
Step-by-step explanation:
divided the cost by the amount
4.68/16