jerimiah spent $3.96 on 4 lollypops. what is the unit rate?

Question

jerimiah spent $3.96 on 4 lollypops. what is the unit rate?

in progress 0
Khải Quang 4 years 2021-08-11T18:29:03+00:00 2 Answers 13 views 0

Answers ( )

    0
    2021-08-11T18:30:14+00:00

    Answer:  0.99 dollars per lollypop

    0
    2021-08-11T18:30:18+00:00

    Answer:

    .92/1 for each lollypop im pretty sure this is right

    Step-by-step explanation:3.69 $ ÷ 4

    4 lollypops ÷ 4

    =

    0.9225 $

    1 lollypop

    =

    0.9225 $

    lollypop

    round to .92

Leave an answer

Browse

Giải phương trình 1 ẩn: x + 2 - 2(x + 1) = -x . Hỏi x = ? ( )