Question

jerimiah spent $3.96 on 4 lollypops. what is the unit rate?

Answers

  1. Answer:

    .92/1 for each lollypop im pretty sure this is right

    Step-by-step explanation:3.69 $ ÷ 4

    4 lollypops ÷ 4

    =

    0.9225 $

    1 lollypop

    =

    0.9225 $

    lollypop

    round to .92

Leave a Comment