The table below shows a correct representation that 15 pounds (lb) of sugar cost $3: lb lb lb lb lb lb lb lb lb lb lb lb lb lb l

Question

The table below shows a correct representation that 15 pounds (lb) of sugar cost $3:

lb lb lb lb lb lb lb lb lb lb lb lb lb lb lb
$1 $1 $1
(3 points)

True
False

in progress 0
Maris 4 years 2021-08-06T21:55:00+00:00 1 Answers 31 views 0

Answers ( )

    0
    2021-08-06T21:56:37+00:00

    Answer: True

    Step-by-step explanation: There are 15 pounds and 3 dollars. 15 over 3 is $1 for 5 pounds.

Leave an answer

Browse

Giải phương trình 1 ẩn: x + 2 - 2(x + 1) = -x . Hỏi x = ? ( )