Nancy wants to buy some granola, which she eats for breakfast almost every day. Which is likely the most cost-effective option? A buyi

Question

Nancy wants to buy some granola, which she eats for breakfast almost every day. Which is likely the most cost-effective option?
A buying a single pack
B. buying a pack of two
C. buying a pack of five

in progress 0
Linh Đan 4 years 2021-08-12T06:44:56+00:00 1 Answers 17 views 0

Answers ( )

    0
    2021-08-12T06:46:26+00:00

    C. Buying more at once is likely more cost effective and she will not have to purchase granola as often.

Leave an answer

Browse

Giải phương trình 1 ẩn: x + 2 - 2(x + 1) = -x . Hỏi x = ? ( )