Share
Carl bought 2 jars of relish at a cost of $0.87 per jar. He also bought 2 cans of tuna at a cost of $0.28 per can. How much did Carl s
Question
Carl bought 2 jars of relish at a cost of $0.87 per jar. He also bought 2 cans of
tuna at a cost of $0.28 per can. How much did Carl spend on relish? Do not
include $ in your answer.
in progress
0
Mathematics
4 years
2021-08-10T10:39:32+00:00
2021-08-10T10:39:32+00:00 1 Answers
12 views
0
Answers ( )
Answer:
1.74 dollars
Step-by-step explanation:
This question is trying to trick you, so times 2 and $0.87. Hope it helps!