Share
6 friends decided to put their money together to buy a pet for the class. The pet and it’s accessories cost $225. How much will each student
Question
6 friends decided to put their money together to buy a pet for the class. The pet and it’s accessories cost $225. How much will each student have to pay?
in progress
0
Mathematics
4 years
2021-08-21T21:29:01+00:00
2021-08-21T21:29:01+00:00 2 Answers
16 views
0
Answers ( )
225/6=37.5
So each student pays $37.5
Answer:
b
Step-by-step explanation: