PLEASE HELP! I DID THE MATH ON MY OWN AND GOT 15.81 BUT I DONT THINK THAT’S CORRECT. ANY HELP WOULD BE AMAZING <3 The ingredie

Question

PLEASE HELP! I DID THE MATH ON MY OWN AND GOT 15.81 BUT I DONT THINK THAT’S CORRECT. ANY HELP WOULD BE AMAZING <3

The ingredients to make 4 dozen blueberry muffins cost Harriett $13.35. One dozen blueberry muffins purchased at the bakery cost $7.29. How much does Harriett save by baking her own blueberry muffins?

$11.42

$12.08

$13.55

$14.99

None of these choices are correct.

in progress 0
Dulcie 4 years 2021-08-11T05:42:40+00:00 1 Answers 8 views 0

Answers ( )

    0
    2021-08-11T05:44:32+00:00

    Answer is $13.55 thanks me later

Leave an answer

Browse

Giải phương trình 1 ẩn: x + 2 - 2(x + 1) = -x . Hỏi x = ? ( )