Lola bought 9 pounds of apples for $15.75 What is the price per pound for the apples she bought

Question

Lola bought 9 pounds of apples for $15.75
What is the price per pound for the apples she bought

in progress 0
Euphemia 4 years 2021-07-31T00:39:34+00:00 1 Answers 15 views 0

Answers ( )

    0
    2021-07-31T00:40:49+00:00

    Answer:0.57

    Step-by-step explanation:

Leave an answer

Browse

Giải phương trình 1 ẩn: x + 2 - 2(x + 1) = -x . Hỏi x = ? ( )