Find the unit rate. Round to the nearest hundredth, if necessary. $5.99 for 18 lb

Question

Find the unit rate. Round to the nearest hundredth, if necessary.

$5.99 for 18 lb

in progress 0
MichaelMet 4 years 2021-08-24T12:10:06+00:00 1 Answers 8 views 0

Answers ( )

    0
    2021-08-24T12:12:05+00:00

    .33 cents a pound
    5.99/18=.33277778
    Round to .33

Leave an answer

Browse

Giải phương trình 1 ẩn: x + 2 - 2(x + 1) = -x . Hỏi x = ? ( )