Share
Find the unit rate. Round to the nearest hundredth, if necessary. $5.99 for 18 lb
Question
Find the unit rate. Round to the nearest hundredth, if necessary.
$5.99 for 18 lb
in progress
0
Mathematics
4 years
2021-08-24T12:10:06+00:00
2021-08-24T12:10:06+00:00 1 Answers
8 views
0
Answers ( )
.33 cents a pound
5.99/18=.33277778
Round to .33