Share
Aaron buys erasers for his pencils. Each eraser costs $0.20. The total cost is $1.20. How many erasers does Aaron buy? Solve this problem an
Question
Aaron buys erasers for his pencils. Each eraser costs $0.20. The total cost is $1.20. How many erasers does Aaron buy? Solve this problem any way you choose.
in progress
0
Mathematics
4 years
2021-08-20T17:38:38+00:00
2021-08-20T17:38:38+00:00 2 Answers
25 views
0
Answers ( )
Answer:
6
Step-by-step explanation:
He bought six erasers because .20 x 6 =1.20