A 24-ounce can of tomato sauce costs $3.60. What is the cost per ounces?

Question

A 24-ounce can of tomato sauce costs $3.60. What is the cost per ounces?

in progress 0
Nick 4 years 2021-07-20T19:29:53+00:00 1 Answers 8 views 0

Answers ( )

    0
    2021-07-20T19:31:48+00:00

    .15 cents. You do the money divided by the ounces or weight.

Leave an answer

Browse

Giải phương trình 1 ẩn: x + 2 - 2(x + 1) = -x . Hỏi x = ? ( )