Carl bought 2 jars of relish at a cost of $0.87 per jar. He also bought 2 cans of tuna at a cost of $0.28 per can. How much did Carl s

Question

Carl bought 2 jars of relish at a cost of $0.87 per jar. He also bought 2 cans of
tuna at a cost of $0.28 per can. How much did Carl spend on relish? Do not
include $ in your answer.

in progress 0
Yến Oanh 4 years 2021-08-10T10:39:32+00:00 1 Answers 12 views 0

Answers ( )

    0
    2021-08-10T10:40:43+00:00

    Answer:

    1.74 dollars

    Step-by-step explanation:

    This question is trying to trick you, so times 2 and $0.87. Hope it helps!

Leave an answer

Browse

Giải phương trình 1 ẩn: x + 2 - 2(x + 1) = -x . Hỏi x = ? ( )