Share
Eve bought “a” apples for $1.29 per pound and “b” bananas for $1.99 per pound. he spent “1.29a + 1.99b” dollars. What does “1.99b” represent
Question
Eve bought “a” apples for $1.29 per pound and “b” bananas for $1.99 per pound. he spent “1.29a + 1.99b” dollars. What does “1.99b” represent?
in progress
0
Mathematics
4 years
2021-07-31T14:52:23+00:00
2021-07-31T14:52:23+00:00 2 Answers
12 views
0
Answers ( )
The cost of the bananas ^
Answer:
The total cost of the bananas
Step-by-step explanation: