Share
Mary wants to send some packages to her uncle. It costs her $25 to send 5 packages through a certain shipping company. Consider the number o
Question
Mary wants to send some packages to her uncle. It costs her $25 to send 5 packages through a certain shipping company. Consider the number of packages per dollar. Write an equation to represent the relationship.
in progress
0
Mathematics
4 years
2021-08-11T06:20:41+00:00
2021-08-11T06:20:41+00:00 1 Answers
20 views
0
Answers ( )
Answer:
25 divided by 5 equals 5
it cost 5 dollars per package
Hope This Helps!!!