Share
A 24-ounce can of tomato sauce costs $3.60. What is the cost per ounces?
Question
A 24-ounce can of tomato sauce costs $3.60. What is the cost per ounces?
in progress
0
Mathematics
4 years
2021-07-20T19:29:53+00:00
2021-07-20T19:29:53+00:00 1 Answers
8 views
0
Answers ( )
.15 cents. You do the money divided by the ounces or weight.