2. Phan went grocery shopping and purchased 8 loaves of bread that cost $1.48 each, 4 bags of milk that cost $4.33 each, and 2 boxes o

Question

2. Phan went grocery shopping and purchased 8 loaves of bread that cost $1.48 each, 4 bags of milk that
cost $4.33 each, and 2 boxes of cereal that cost $5.25 each.

in progress 0
Kim Chi 4 years 2021-08-27T15:19:40+00:00 1 Answers 8 views 0

Answers ( )

    0
    2021-08-27T15:21:17+00:00

    Answer:

    39.66

    Step-by-step explanation:

    i think your asking how much his total is going to be you didnt put the whole question so I really dont know

Leave an answer

Browse

Giải phương trình 1 ẩn: x + 2 - 2(x + 1) = -x . Hỏi x = ? ( )