Question
Yani buys 4 dozen flyers for $7.80. What is the unit rate?
Answers
Answer:
The unit rate is, $1.95
Step-by-step explanation:
7.80 ÷ 4= 1.95
So , unit rate is
Comment
Save my name, email, and website in this browser for the next time I comment.
Δ
Answer:
The unit rate is, $1.95
Step-by-step explanation:
7.80 ÷ 4= 1.95
So , unit rate is