Which of the following rates is the best deal on a box of cereal?
options:
$3.20 for 20 ounces
$4.50 for 25 ounces
$5 for 40 ounces
$6.50 for 20 ounces
Which of the following rates is the best deal on a box of cereal?
options:
$3.20 for 20 ounces
$4.50 for 25 ounces
$5 for 40 ounces
$6.50 for 20 ounces
The answer is C HOPE YOU DO GOOD ON YOUR TEST