the double number line shows that 4 pounds of tomatoes cost $14 Draw tick marks and write lables to show the price of 1,2,and 3 pounds of tomatoes
the double number line shows that 4 pounds of tomatoes cost $14 Draw tick marks and write lables to show the price of 1,2,and 3 pounds of tomatoes
1 lb = 3.5
2 lbs = 7
3 lbs= 10.5