you have $24.00 to buy grapes and strawberries for a party. Grapes cost $1.50 per pound and strawberries cost $2.00 per pound​

Question

you have $24.00 to buy grapes and strawberries for a party. Grapes cost $1.50 per pound and strawberries cost $2.00 per pound​

in progress 0
Dulcie 1 day 2021-07-22T06:25:41+00:00 1 Answers 0 views 0

Answers ( )

    0
    2021-07-22T06:27:38+00:00

    ughhh, i’m$ stuck on this 2.

Leave an answer

Browse

Giải phương trình 1 ẩn: x + 2 - 2(x + 1) = -x . Hỏi x = ? ( )