You are schools you are a school supply shopping in together as a package of six pink pencils for 250 how much does each pencil cost

Question

You are schools you are a school supply shopping in together as a package of six pink pencils for 250 how much does each pencil cost

in progress 0
Cherry 1 year 2021-07-19T07:15:35+00:00 2 Answers 4 views 0

Answers ( )

    0
    2021-07-19T07:16:36+00:00

    Answer:

    41.67 dollars

    Step-by-step explanation:

    because 250/6= 41.6666666667

    that rounded is 41.67 dollars

    0
    2021-07-19T07:17:15+00:00

    41.67
    Explaining: i used a calculator

Leave an answer

Browse

Giải phương trình 1 ẩn: x + 2 - 2(x + 1) = -x . Hỏi x = ? ( )