Yasmin went to the store and bought 3 1/2 pounds of ground beef for $11.20. How much did the ground beef cost per pound?

Question

Yasmin went to the store and bought 3 1/2 pounds of ground beef for $11.20. How much did the ground beef cost per pound?

in progress 0
Thu Thảo 6 months 2021-07-22T03:15:10+00:00 1 Answers 7 views 0

Answers ( )

    0
    2021-07-22T03:16:50+00:00

    Answer:

    Step-by-step explanation:

    m,m

Leave an answer

Browse

Giải phương trình 1 ẩn: x + 2 - 2(x + 1) = -x . Hỏi x = ? ( )