which is the better price? $5.36 for 20 oz. or $9.27 for 48 oz.

Question

which is the better price?

$5.36 for 20 oz.

or $9.27 for 48 oz.

in progress 0
Tài Đức 4 years 2021-07-23T17:08:00+00:00 1 Answers 92 views 0

Answers ( )

    -1
    2021-07-23T17:09:16+00:00

    Answer:

    $9.27 for 48 oz.

Leave an answer

Browse

Giải phương trình 1 ẩn: x + 2 - 2(x + 1) = -x . Hỏi x = ? ( )