Watermelon is on sale for $4 per pound. How much would 12.8 pounds cost?​

Question

Watermelon is on sale for $4 per pound. How much would 12.8 pounds cost?​

in progress 0
Thanh Thu 4 years 2021-08-04T02:14:10+00:00 1 Answers 12 views 0

Answers ( )

    0
    2021-08-04T02:15:40+00:00

    Answer:

    $51.2

    Step-by-step explanation:

    4 x 12.8 = 51.2

Leave an answer

Browse

Giải phương trình 1 ẩn: x + 2 - 2(x + 1) = -x . Hỏi x = ? ( )