Ten bagels and four muffins cost $13. Five bagels and eight muffins cost $14. How much does a bagel cost? How much does a muffin cost? (do n

Question

Ten bagels and four muffins cost $13. Five bagels and eight muffins cost $14. How much does a bagel cost? How much does a muffin cost? (do not put $ in your answer)

Bagel:
Muffin:

in progress 0
Diễm Thu 5 months 2021-08-24T22:06:52+00:00 2 Answers 0 views 0

Answers ( )

    0
    2021-08-24T22:07:55+00:00

    Answer:

    b= .80     m= 1.25

    Step-by-step explanation:

    0
    2021-08-24T22:08:14+00:00

    Bagels would cost .80 and muffins 1.25

Leave an answer

Browse

Giải phương trình 1 ẩn: x + 2 - 2(x + 1) = -x . Hỏi x = ? ( )