Plz help! What is the unit cost for 3 lbs. of apples for $7.40? Round to the nearest cent.

Question

Plz help!

What is the unit cost for 3 lbs. of apples for $7.40? Round to the nearest cent.

in progress 0
Ngọc Diệp 5 months 2021-08-25T11:29:02+00:00 1 Answers 3 views 0

Answers ( )

    0
    2021-08-25T11:30:20+00:00

    Answer:

    answer is 2.47

Leave an answer

Browse

Giải phương trình 1 ẩn: x + 2 - 2(x + 1) = -x . Hỏi x = ? ( )