One pound of cereal costs $8.64. What is the unit price per ounce?

Question

One pound of cereal costs $8.64. What is the unit price per ounce?

in progress 0
Trúc Chi 6 months 2021-07-23T14:15:50+00:00 2 Answers 10 views 0

Answers ( )

    0
    2021-07-23T14:17:10+00:00

    0.54 is the answer !!

    0
    2021-07-23T14:17:39+00:00

    Answer:

    0.54

    Step-by-step explanation:

Leave an answer

Browse

Giải phương trình 1 ẩn: x + 2 - 2(x + 1) = -x . Hỏi x = ? ( )