Mrs. Quill wrote a check for $66 for 22 school lunches. What is the cost per lunch? is this division?​

Question

Mrs. Quill wrote a check for $66 for 22 school lunches. What is the cost per lunch?
is this division?​

in progress 0
Thiên Hương 2 weeks 2021-07-21T22:42:13+00:00 2 Answers 0 views 0

Answers ( )

    0
    2021-07-21T22:43:37+00:00

    Answer: yes division

    66÷22=$3 per lunch

    Step-by-step explanation:

    0
    2021-07-21T22:43:53+00:00

    Answer:

    Yes it is division

    Step-by-step explanation:

    It should be 3

Leave an answer

Browse

Giải phương trình 1 ẩn: x + 2 - 2(x + 1) = -x . Hỏi x = ? ( )