Mrs. Morgan bought 3.5 pounds of bananas at $0.51 a pound and 4.5 pounds of pineapple at $1.19 a pound. How did she pay for the bananas and

Question

Mrs. Morgan bought 3.5 pounds of bananas at $0.51 a pound and 4.5 pounds of pineapple at $1.19 a pound. How did she pay for the bananas and pineapple

in progress 0
Jezebel 5 months 2021-08-09T08:15:01+00:00 1 Answers 52 views 0

Answers ( )

    0
    2021-08-09T08:16:49+00:00

    $1.79 for bananas ($1.785 to be exact)
    $5.36 for pineapples ($5.355 to be exact)

Leave an answer

Browse

Giải phương trình 1 ẩn: x + 2 - 2(x + 1) = -x . Hỏi x = ? ( )