Mr.franklin paid $33.20 for 8 gallons of gas. What is the price of 1 gallon of gas?

Question

Mr.franklin paid $33.20 for 8 gallons of gas. What is the price of 1 gallon of gas?

in progress 0
Amity 6 months 2021-07-26T22:59:46+00:00 2 Answers 8 views 0

Answers ( )

    0
    2021-07-26T23:01:13+00:00

    Answer:

    $4.15 per gallon 🙂

    Step-by-step explanation:

    0
    2021-07-26T23:01:31+00:00

    Answer:

    4.15

    Step-by-step explanation:

Leave an answer

Browse

Giải phương trình 1 ẩn: x + 2 - 2(x + 1) = -x . Hỏi x = ? ( )