Milk costs $1.99 at the Price Chopper down the street. How many gallons can Mrs. S buy with the $9 she has in her wallet? Let G=

Question

Milk costs $1.99 at the Price Chopper down the street. How many
gallons can Mrs. S buy with the $9 she has in her wallet?
Let G= Gallons of milk. Write an equality. DO NOT SOLVE FOR G.

in progress 0
Ngọc Hoa 3 months 2021-07-23T16:59:54+00:00 1 Answers 2 views 0

Answers ( )

    0
    2021-07-23T17:01:26+00:00

    Answer:

    4

    Step-by-step explanation:

Leave an answer

Browse

Giải phương trình 1 ẩn: x + 2 - 2(x + 1) = -x . Hỏi x = ? ( )