Share
Leslie paid $12 for 4 books. What is the unit rate of the book purchase?
Question
Leslie paid $12 for 4 books. What is the unit rate of the book purchase?
in progress
0
Mathematics
3 years
2021-08-31T22:42:06+00:00
2021-08-31T22:42:06+00:00 2 Answers
2 views
0
Answers ( )
Answer:
B
Step-by-step explanation:
Answer: 3 dollars for a book.
Step-by-step explanation: