Leslie paid $12 for 4 books. What is the unit rate of the book purchase?

Question

Leslie paid $12 for 4 books. What is the unit rate of the book purchase?

in progress 0
niczorrrr 3 years 2021-08-31T22:42:06+00:00 2 Answers 2 views 0

Answers ( )

    0
    2021-08-31T22:43:07+00:00

    Answer:

    B

    Step-by-step explanation:

    0
    2021-08-31T22:43:52+00:00

    Answer: 3 dollars for a book.

    Step-by-step explanation:

Leave an answer

Browse

Giải phương trình 1 ẩn: x + 2 - 2(x + 1) = -x . Hỏi x = ? ( )