Jeff bought 15 granola bars for $30. How much does it cost per granola bar? $

Question

Jeff bought 15 granola bars for $30. How much does it cost per granola bar? $

in progress 0
Amity 2 months 2021-07-24T21:16:41+00:00 2 Answers 0 views 0

Answers ( )

    0
    2021-07-24T21:18:24+00:00

    Answer:

    $2?

    Step-by-step explanation:

    0
    2021-07-24T21:18:34+00:00

    Answer:

    Each granola bar costs $2

    Step-by-step explanation:

    per granola bar= $30/15=$2

Leave an answer

Browse

Giải phương trình 1 ẩn: x + 2 - 2(x + 1) = -x . Hỏi x = ? ( )