it costs $19.20 for a pack of 8 padlocks find the unit price in dollars per padlock. if necessary, round your answer to the nea

Question

it costs $19.20 for a pack of 8 padlocks
find the unit price in dollars per padlock.
if necessary, round your answer to the nearest cent.

in progress 0
Thái Dương 5 months 2021-08-09T00:15:14+00:00 1 Answers 18 views 0

Answers ( )

    0
    2021-08-09T00:16:30+00:00

    Answer: $2.40

    Step-by-step explanation: 19.20/8

    The answer you get is going to be the price per padlock.

Leave an answer

Browse

Giải phương trình 1 ẩn: x + 2 - 2(x + 1) = -x . Hỏi x = ? ( )