If you can buy 3 packs of soda for $6.00, how much will 4 packs of soda cost

Question

If you can buy 3 packs of soda
for $6.00, how much will 4 packs of
soda cost

in progress 0
King 6 months 2021-07-21T20:08:23+00:00 2 Answers 5 views 0

Answers ( )

    0
    2021-07-21T20:09:34+00:00

    Answer:

    it will be 8 dollars

    Step-by-step explanation:

    so each pack is two dollars and just add two

    0
    2021-07-21T20:09:35+00:00

    2$ per pack x 4=8 dollor and i have a qestion for you

    Step-by-step explanation:

    Can every even integer greater than 2 can be expressed as the sum of two primes in at least one way

    explane how and why and show the type of math to get the answer it is true but prove that it is

    since 1742

Leave an answer

Browse

Giải phương trình 1 ẩn: x + 2 - 2(x + 1) = -x . Hỏi x = ? ( )