If Camillo goes with the better buy, how much will he pay for the 25 loaves of bread that he needs for the gourmet peanut butter and jelly s

Question

If Camillo goes with the better buy, how much will he pay for the 25 loaves of bread that he needs for the gourmet peanut butter and jelly sandwiches? Enter your answer to the nearest cent.

in progress 0
Thu Giang 2 months 2021-07-25T05:44:22+00:00 2 Answers 2 views 0

Answers ( )

    0
    2021-07-25T05:45:47+00:00

    Answer:

    $49.5

    Step-by-step explanation:

    * means multiply

    at $1.98 per loaf

    25 * 1.98 =

    49.5

    0
    2021-07-25T05:45:56+00:00

    Answer:

    48.75

    Step-by-step explanation:

    It would be the cheapest option

Leave an answer

Browse

Giải phương trình 1 ẩn: x + 2 - 2(x + 1) = -x . Hỏi x = ? ( )