If a package of hot dogs cost 2.98 and a package of hot dog buns cost 2.16 what was the total expense?

Question

If a package of hot dogs cost 2.98 and a package of hot dog buns cost 2.16 what was the total expense?

in progress 0
Orla Orla 1 week 2021-07-22T09:42:54+00:00 1 Answers 2 views 0

Answers ( )

    0
    2021-07-22T09:44:32+00:00

    Answer:

    5.14$

    Step-by-step explanation:

    2.98$ +2.16$ = 5.14$

Leave an answer

Browse

Giải phương trình 1 ẩn: x + 2 - 2(x + 1) = -x . Hỏi x = ? ( )