If 3 pounds of apples cost $3.85, how much will 18 pounds of apples cost?

Question

If 3 pounds of apples cost $3.85, how much will 18
pounds of apples cost?

in progress 0
Neala 7 months 2021-07-17T12:13:37+00:00 1 Answers 5 views 0

Answers ( )

    0
    2021-07-17T12:14:47+00:00

    Answer: $23.10

    Step-by-step explanation:

    18/3 = 6

    3.85 x 6 = $23.10

Leave an answer

Browse

Giải phương trình 1 ẩn: x + 2 - 2(x + 1) = -x . Hỏi x = ? ( )