If 3 oranges cost $1.75, how much would 18 oranges cost?

Question

If 3 oranges cost $1.75, how much would 18 oranges cost?

in progress 0
Mít Mít 2 weeks 2021-09-02T20:44:55+00:00 2 Answers 0 views 0

Answers ( )

    0
    2021-09-02T20:46:13+00:00

    Answer:

    10.50$

    Step-by-step explanation:

    if you divide the cost of 3 oranges by 1 orange you get one oranges price then multiply it by 18.

    0
    2021-09-02T20:46:50+00:00

    Answer:

    31.5 i think

    Step-by-step explanation:i used multi if its wrong im so sorry

Leave an answer

Browse

Giải phương trình 1 ẩn: x + 2 - 2(x + 1) = -x . Hỏi x = ? ( )