if 10 oz of butter price per serving is $0.12 what would be the cost per unit?

Question

if 10 oz of butter price per serving is $0.12 what would be the cost per unit?

in progress 0
King 7 months 2021-07-31T01:31:22+00:00 1 Answers 1 views 0

Answers ( )

    0
    2021-07-31T01:32:51+00:00

    Answer:

    .83

    Step-by-step explanation:

    I think thisiscorrect because

    .12*x=10oz

Leave an answer

Browse

Giải phương trình 1 ẩn: x + 2 - 2(x + 1) = -x . Hỏi x = ? ( )