elijiah earn $200 for 8 hours of work. what is the unit rate

Question

elijiah earn $200 for 8 hours of work. what is the unit rate

in progress 0
Ladonna 3 years 2021-07-31T04:29:19+00:00 2 Answers 1 views 0

Answers ( )

    0
    2021-07-31T04:30:20+00:00

    Answer:

    Elijah’s hourly rate is $25/hour

    Step-by-step explanation:

    Divide $200 by 8 hours:

    $200

    ———— = $25/hr

    8 hours

    Elijah’s hourly rate is $25/hour

    0
    2021-07-31T04:30:58+00:00

    Answer:

    Unit Rate= $25

    Hope this helps!!

Leave an answer

Browse

Giải phương trình 1 ẩn: x + 2 - 2(x + 1) = -x . Hỏi x = ? ( )