Cheddar cheese cost $4.25 per pound. Which equation best represents y, the total cost of x pounds of cheddar cheese? Group of answer choices

Question

Cheddar cheese cost $4.25 per pound. Which equation best represents y, the total cost of x pounds of cheddar cheese? Group of answer choices

in progress 0
Thu Nguyệt 4 years 2021-08-26T11:43:41+00:00 1 Answers 9 views 0

Answers ( )

    0
    2021-08-26T11:44:53+00:00

    Answer:

    I’m going to edit this later, but do you have the full question?

Leave an answer

Browse

Giải phương trình 1 ẩn: x + 2 - 2(x + 1) = -x . Hỏi x = ? ( )